Selçuk Yöntem’den Zuhal Olcay itirafı! ‘Cengaverliğe bak?’

‘Amadeus’ adlı oyunla tiyatro sahnesinde kapalı gişe oynayan Selçuk Yöntem, ‘Empati’ programında çarpıcı sözler sarfetti. Konservatuarı kazandıktan sonra başarılı bulunmayıp okuldan atıldığını, Danıştay’a başvurarak yeniden konservatuara giriş hakkı kazandığını belirten sanatçı, “Çektiğim en büyük acılardan biri Danıştay’a gitmekti” dedi.

“TAKSİCİ ‘BİRAZ TRAFİK VAR, 13 DAKİKA SÜRER’ DEDİ”

Yöntem, Almanya’nın başkenti Berlin’deki hayatı hakkında, “Berlin kültürel ve farklı bir yapıya sahip olduğu için beni çekiyor. İster sakin, ister hızlı bir hayat sürüyorsunuz. Orada zaman daha ağır akıyor gibi geliyor, telaşsız ve stressiz akıyor. Biz çok renkli bir ülkeyiz, her gün bir şey oluyor. Son gittiğimde taksiciye ‘Ne kadarda gideriz?’ dedim, ‘Biraz trafik var 13 dakika’ dedi. Bizim taksi bulmamız yarım saat sürüyor. Öyle bir sakin ve telaşsız, sabırlı bir hayat var Berlin’de, İstanbul’da zaman hızlı akıyor. Yurdumun lezzetleri başka ama” şeklinde konuştu.

“ZUHAL OLCAY’LA ÇOK GENÇ EVLENDİK”

Yılalr önce yabancı dili olmamasına rağmen Londra’ya giden 70 yaşındaki oyuncuya, “Neler oldu İngiltere’de?” sorusu yöneltildi. Yöntem, “O bir hülyaydı, İngiltere’de master yapmak, Royal Akademi’ye gitmek… Çalışmamız gerekiyordu orada. Zuhal’le bir ailenin yanına gittik, bir barda arkadaşım sunuculuk buldu bana ama İngilizce bilmiyorum. Sunacağım metni hazırladılar, ezberledim. Okuyorum iniyorum, öyle idare ettik 1-2 ay. Ütücülük, garsonluk yaptım, bulaşık yıkadım. Restoranda menajerliğe kadar yükseldim, sonra dönmeye karar verdik. Çok gençtik, çok genç evlendik. O 19 yaşında ben 23 yaşındayım düşünebiliyor musun, cengaverliğe bak? Zuhal çok istedi dönmeyi, döndük” ifadelerini kullandı.

“SADRİ ALIŞIK’I RÜYAMDA GÖRDÜM”

Ünlü isim, beş yıldır kapalı gişe oynadıkları Amadeus’daki rolünü kabul etmeden önce gördüğü Sadri Alışık rüyasını anlattı.

Bugüne kadar 2-3 rüya varsa bana işaret, bu çok enteresandı. Rahmetli Sadri Alışık’la hiç tanışmadım, çok tanışmak isterdim, çok iyi bir aktördü. Kerem Alışık bana oyunu teklif ettiği zaman ‘Düşünelim’ dedim. Zaman geçti, en son görüşmeyi yapacağız ‘evet mi, hayır mı?’ durumundayız. Sadri abiyi gördüm rüyamda, nasıl güzel gözler ve kirpikler. Bana rüyamda gözleriyle onay verdi. Rüyamı Kerem’e anlattığımda, ağladı. İyi ki o işaret yapmış. Uykuyu kimse çözemedi, ben rüyalara inanıyorum. Rüya diye bir gerçek var çünkü bana öyle gülümsemeyip ‘hayır’ da diyebilirdi, boş boş da bakabilirdi. Bu olay bir gerçek.

“BABAMA MİNNETTARIM”

“Bugün babana ne söylemek istersin” sorusuna Selçuk Yöntem, “Bana öğrencilik yaşamımda konservatuara girdiğim zaman yaptığı yardımlara, buna vesile olmasına, beni tiyatroya, operaya, baleye götürmesine, klasik müzik dinlettirmesine minnettarım. Ona çok teşekkür ediyorum, çok şey borçluyum” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x